Това са нещата, които правя за по-бърз телефон, работата ми с него по-лесна и организирана, а ежедневието ми (малко) по-спокойно.
1. Спирам всички известия и нотификации от приложения и оставям само тези, които е важно да получа веднага.
Средностатистическия човек в днешно време получава 7-12 нотификации всеки час или това е откъсване на вниманието на всеки 5 минути – нищо чудно, че имаме проблеми със съсредоточаването и дълбочината на мисълта.
За целта влизам в Настройки Център за известяване Управление на известията за приложения
(натиснете изображенията за увеличение)
Влизате в самото приложение и можете да изберете от различните опции
Могат да бъдат напълно изключени, включени всички или вариант или комбинация от известия, който ми е удобен.
2. Свалям и архивирам всички снимки от телефона си.
По този начин не само освобождавам паметта и осигурявам оптимална скорост на работа (по-бърз телефон), но и “застраховам” ценни кадри от изгубване заради повреда или неволно разделяне с телефона.
За повечето телефони с операционна система Android 5.1 е изключително лесно – просто свързвате телефона си с USB кабел към компютъра или лаптопа и автоматично изскача прозорец за сваляне на данни, като можете да му зададете в коя папка бихте искали да свали информацията и дали тя да бъде изтрита след това от телефона.
3. Изтривам приложения, които не използвам, защото само заемат място в паметта на телефона. Ако ми потрябват, винаги мога да ги изтегля отново.
За да го направите най-бързо в Android (5.1) натиснете продължително иконата на приложението, докато в горната част се появи кошче за боклук и придърпайте приложението в кошчето. Готово.
За по-стари версии на Android по този начин изтривате само иконата, но не деинсталирате. Деинсталирането става от настройките.
4. Подреждам сходни приложения в папки. Не обичам да прелиствам 4-5 страници, докато стигна до приложението, което търся.
Имам само две страници на телефона си (натиснете за увеличение) – втората изглежда така, а следващите две снимки са какво има в една папка (може да е малка – само с две приложения или голяма – с 9-10 и повече).
5. Изчиствам кешираните данни за да може телефонът ми да бъде по-бърз и да не замръзва и “забива”.
Настройки Вътрешна памет Кеширани данни
Това са нещата или стъпките, които редовно следвам за да имам по-бърз телефон, който е улеснение, а не затруднение в ежедневието ми.
Надявам се инфомацията да Ви е полезна.
Поздрави,
Зорница